Znowu głośno o Choszcznie !

panstwoOglądaj niedziela 19.50 Państwo w Państwie na Polsacie !

Wziął pożyczkę na „ludzkich zasadach”

- Układ lokalny, który rządzi może kogoś zniszczyć i ten człowiek nigdy się w życiu nie podniesie – mówi Zbigniew Józefowicz

W najbliższym programie tragedia Zbigniewa Józefowicza, który wziął pożyczkę na „ludzkich zasadach”.

Zamiast 20 tys. zł odsetek, oddał prawie 100 razy więcej – cały swój majątek, rodziny i rodziców. Wcześniej – grozili mu śmiercią, rozwieszali w mieście zdjęcia córeczki, wywozili go do lasu, kazali kopać grób. Przepisał wszystko. Odratowany z dwóch prób samobójczych.

 

Proces trwa szósty rok. Oskarżeni dostali listy żelazne – odpowiadają z wolnej stopy. Mieszkają po sąsiedzku.

Niebezpieczne kolizje drogowe

k1105134W sobotę około godziny 10.00 w Choszcznie i okolicy doszło niemal równocześnie do dwóch poważnych kolizji drogowych. W stłuczce na ulicy Stargardzkiej brały udział trzy samochody a w Koplinie dachował renault megane. W pierwszym przypadku skończyło się na stratach materialnych. W drugim kobieta kierująca renault ze wstrząśnieniem mózgu i skaleczeniem lewej stopy została przewieziona do szpitala.
Continue reading “Niebezpieczne kolizje drogowe” »

Wypadki podczas długiego Weekendu

Wczoraj rano w Będargowie 23-latek kierujący oplem vectrą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Kierowca i pasażerowie samochodu zostali przewiezieni do szpitali w Choszcznie i Barlinku. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia oprócz ogólnych potłuczeń nie doznał obrażeń ciała. Oplem podróżowali trzej mężczyźni i jedna kobieta. Około 9.25 na łuku drogi samochód wpadł w poślizg i bokiem uderzył w drzewo.
k0505131 k0505132

W czwartek 2 maja około godziny 22.15 na prostym odcinku drogi W-151 w okolicach miejscowości Pomień kierowca vw passata zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 37-latek został przewieziony do szpitala. Doznał ogólnych potłuczeń. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie.

k0205131 k0205132

Źródło: http://www.policja.choszczno.pl/

Szukamy właściciela – Wyrzucony jak śmieć

wafel131Pomimo zimna i głodu cierpliwie czekał na swojego właściciela w miejscu gdzie został porzucony. Obok niego leżała reklamówka z miską, szelkami, smyczą i obrożami. Z napisu na przymocowanej do obroży tabliczce wynika, że wabi się Wafel i na to imię reaguje. Znaleziony został 11 marca w lesie między Kiełpinem a Brzezinami.
Continue reading “Szukamy właściciela – Wyrzucony jak śmieć” »

Niebezpieczne zderzenie z autobusem wiozącym młodzież

k2203131Dziś rano na drodze W-160 między Choszcznem a skrzyżowaniem dróg prowadzących do Bierzwnika i Krzęcina doszło do zderzenia opla astry z autobusem. Kierująca samochodem osobowym 35-letnia mieszkanka Szczecina z podejrzeniem złamania obojczyka została przewieziona do szpitala w Choszcznie.
Continue reading “Niebezpieczne zderzenie z autobusem wiozącym młodzież” »

Bezpieczne przejście dla pieszych ?

Wiadomość nadesłana do naszej redakcji na temat bezpieczeństwa na Choszczeńskich przejściach dla pieszych.

demotNie dawno po raz kolejny jechałem ulicą Wolności po zmroku i po raz kolejny zwróciłem uwagę na pewne niepokojące zjawisko. Rzecz dotyczy kwestii bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy ulicy Wolności, tuż pod kościołem. Jakiś czas temu miejscowe służby drogowe zamontowały w jezdni kilka migających po zmroku lampek, mających za pewne na celu poprawienie widoczności pieszych przechodzących przez jezdnię w tym miejscu. Efekt? Na pewno lampki zwracają uwagę, ale czy poprawiają bezpieczeństwo? Ich jasny błysk i migotanie skupia uwagę kierowców na nich samych, a nie na tym, co dzieje się w obrębie przejścia! Continue reading “Bezpieczne przejście dla pieszych ?” »

Głuchy Michał H. – katowałany przez 2 godziny!

choszPodbite oczy, stłuczona twarz, wargi napuchnięte tak, że pęka na nich skóra i czerwone ślady duszenia na szyi. Tak wygląda twarz Michała Hobry (77l.) z Objezierza (woj. zachodniopomorskie) po tym, jak dwóch wioskowych bandziorów napadło go we własnym domu i katowało przez 2 godziny! – Czemu mi to robicie? – pytał staruszek gdy pięści bandytów masakrowały mu twarz. Nawet jeśli odpowiadali, to tego nie słyszał. Jest głuchy

Jakim trzeba być zwyrodnialcem, by tak skatować zniedołężniałego staruszka poruszającego się na wózku inwalidzkim? Andrzej K. (24 l.) i Krzysztof M.(26 l.) najwyraźniej żadnego sumienia nie mają.
Continue reading “Głuchy Michał H. – katowałany przez 2 godziny!” »